Prieš skiriant gydymą, atliekama odos biopsija diagnozės patvirtinimui. Skirtingi odos pažeidimai gali atrodyti labai panašiai, o jų gydymas būna visiškai skirtingas. Odos biopsija ir histologiniu ištyrimu įvertinamos naviką sudarančios ląstelės, nustatoma tiksli diagnozė. Be to, remiantis histologinio tyrimo išvada, parenkamas tinkamiausias gydymo metodas.
Net 90% bazaliomos ir odos plokščialąstelinės karcinomos atvejų yra visiškai išgydomi. Gydymo metodas parenkamas atsižvelgiant į naviko:
- Dydį;
- Formą;
- Lokalizaciją;
- Gylį;
- Išplitimą į kitus audinius ir organus.
Todėl skirtingais atvejais ta pati liga gydoma pasitelkiant kitus gydymo metodus.
Vienas iš pagrindinių ir dažniausiai taikomų odos vėžio gydymo būdų - tai chirurginis naviko pašalinimas. Gydytojas pašalina naviką ir nedidelę dalį jį supančios sveikos odos. Tokiu šalinimo būdu užtikrinama, kad yra pašalinamos visos navikinės ląstelės. Operacija atliekama vietinėje nejautroje, todėl pacientas tą pačią dieną gali grįžti namo. Gijimo pradžioje susidaręs randas gali atrodyti neestetiškai, tačiau laikui bėgant tampa vis mažiau pastebimas.
Jeigu diagnozuojamas naviko išplitimas į limfmazgius, rekomenduojamas ir jų pašalinimas bei ištyrimas. Operacija atliekama vietinėje nejautroje. Pašalinti limfmazgiai taip pat siunčiami histologiniam ištyrimui. Remiantis tyrimo išvadomis, sudaroma tolimesnė gydymo taktika.
Kriodestrukcija. Jeigu navikas yra mažas arba paviršinis, galima taikyti gydymą skystu azotu - kriodestrukciją. Veikiant itin žemai temperatūrai, naviko ląstelės žūva. Paveikta vieta gali patinti, joje gali susiformuoti pūslė. Po procedūros susiformuoja šašas, kuris po kelių dienų nukrenta, o jo vietoje lieka baltos spalvos randelis.
Lazerinis gydymas. Šiuo metu - tai vis dažniau taikomas mažų ir paviršinių odos navikų gydymo metodas. Tai ypač tinkamas metodas gydyti navikams matomose kūno vietose, pvz., veido srityje, kadangi gydant lazeriu lieka mažesni randai, nei po chirurginės intervencijos.