Pagrindinis bėrimo elementas - tai žvyneliais padengta papulė ar plokštelė. Sėkmingam gydymui neužtenka vien tik diagnozuoti psoriazę, būtina nustatyti ir konkrečią klinikinę formą.
Plokštelinė psoriazė. Būdingos raudonos spalvos plokštelės, padengtos sidabriniu žvynu. Pirmiausiai odoje atsiranda minėtos raudonos plokštelės, kurios vėliau pasidengia žvyneliais, sudarytais iš negyvų odos ląstelių. Gali varginti niežulys. Pakrapščius, bėrimai nežymiai kraujuoja. Šios plokštelės dažniausiai pažeidžia kelius, blauzdas, bambą, žastus, apatinę nugaros dalį.
Odos raukšlių psoriazei būdingi blizgaus ir lygaus paviršiaus odos pažeidimai, atsirandantys nuolat besiliečiančiose kūno vietose, pvz., pakinkliuose, kirkšnyse, pažastyse, po krūtimis. Dėl drėgnos aplinkos, prakaito, nuolatinės kūno paviršių trinties, raudonos plokštelės nespėja pasidengti žvynais.
Galvos plaukuotos dalies psoriazei būdingi virš odos pakilę pažeidimai, pleiskanojimas. Gali būti viena ar kelios plokštelės. Kiti būdingi simptomai - tai niežulys, pleiskanojimas, deginimo jausmas. Plaukų retėjimas nebūdingas, nors retais atvejais pasireiškia laikinas plaukų slinkimas (praeina numalšinus ligos paūmėjimą). Ne visi ligos simptomai yra vienodai išreikšti. Lengvais atvejais gali būti tik nežymus pleiskanojimas ar odos paraudimas. Sunkiais atvejais bėrimai labiau išplinta, pakyla virš odos (tampa infiltruoti), atsiranda storas žvyno sluoksnis. Galvos odos psoriazė neretai primena seborėjinį dermatitą, todėl patariama kreiptis į gydytoją dermatologą, kuris tiksliai nustatys jūsų negalavimų priežastį bei paskirs atitinkamą gydymą.
Tinkamam gydymui yra labai svarbi tiksli ligos diagnozė. Nerekomenduojama užsiimti savigyda namų sąlygomis, nes taip tik dar labiau galite pabloginti savo būklę. Psoriazė gali būti panaši į kitas ligas, pvz., egzemą, odos grybelinę infekciją ir kt. Patyręs gydytojas dermatologas, įvertinęs Jūsų odos pažeidimus, nustatys diagnozę. Esant neaiškiai diagnostikai, atliekama odos biopsija ir histologinis odos fragmento ištyrimas.