- Švelniai nusausinkite plaukus juos įvynioję į rankšluostį. Plaukų džiovintuvą naudokite kuo rečiau, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai.
- Nešukuokite drėgnų plaukų. Drėgni plaukai lengviau lūžta. Visgi itin tankių, storų ar garbanotų plaukų savininkams patariama, atvirkščiai, patariama šukuoti drėgnus plaukus, kadangi šiems žmonėms lengviau lūžinėja sausi plaukai. Šukuodami drėgnus plaukus, naudokite stambių, plačių dantukų šukas.
- Venkite pernelyg dažno šukavimo. Pastebėta, kad po 100 perbraukimo šukomis gali pradėti šakotis plaukų galiukai.
- Kuo rečiau naudokite ilgo veikimo ir stiprios fiksacijos plaukų modeliavimo priemones. Ilgainiui tai lemia plaukų lūžinėjimą ir slinkimą.
- Prieš modeliuojant plaukus, leiskite jiems bent dalinai išdžiūti.
- Plaukų tiesinimo ar garbanojimo žnyples naudokite kuo rečiau. Jei sunkiai apsieinate be šio grožio ritualo, tiesinkite (garbanokite) plaukus bent kas antrą dieną, o prietaisą nustatykite ant žemos ar vidutinės temperatūros. Aukšta temperatūra itin žaloja plauką, nepaisant jo struktūros ir tipo.
- Kasos, surišti plaukai, kuodai, plaukų aksesuarai (pvz., gumytės) tempia plauką ir ilgainiui nulemia plaukų slinkimą. Tempimui užsitęsus, plaukų slinkimas gali tapti negrįžtamas. Todėl nerekomenduojama minėtų šukuosenų darytis kasdien.
- Šaltuoju metu laiku neikite į lauką be galvos apdangalo. Tai gali būti kepurė, šalikas ar pan. Galvos apdangalai turi būti nevaržantys ir pernelyg neprigludę, kad netrikdytų galvos odos kraujotakos.
- Neplaukite galvos karštu vandeniu, tai tik išsausins plaukus ir galvos odą.
- Nerekomenduojama plauti galvos kasdien. Kasdienis plovimas sutrikdo normalią galvos odos riebalinių liaukų veiklą. Tai lemia galvos odos ir plaukų išsausėjimą, arba, priešingai, riebalavimąsi (kaip kompensacinį mechanizmą).
- Vasarą, būnant saulėje, odą tepkite apsauginiu kremu nuo saulės ir užsidėkite plačiabrylę skrybėlę. Ultravioletiniai saulės spinduliai kenkia ne tik odai, bet ir plaukams.
- Plaukiodami baseine, užsidėkite specialią kepurėlę, kad plaukai išvengtų sąlyčio su chloruotu vandeniu.
- Rinkitės plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra kuo mažiau dirginančių cheminių medžiagų, pvz., sulfatų, parabenų ir kt.
- Kas 3-4 mėnesius apsilankykite pas kirpėją. Kad plaukai būtų sveiki, svarbu reguliariai nukirpti išsišakojusius, sausus galiukus.
- Naudokite kuo mažiau plaukų modeliavimo priemonių.
- Pasilepinkite galvos masažu - tai pagerina galvos odos kraujotaką, atpalaiduoja ir ilgainiui gali pagerinti plaukų išvaizdą.
Apie plaukų slinkimo gydymo galite plačiau paskaityti skyriuose „Plaukų slinkimo gydymas“ bei „Liaudies medicinos patarimai plaukų slinkimui stabdyti“.