Liaudies medicinos patarimai plaukų slinkimui stabdyti

Liaudies medicinos patarimai plaukų slinkimui stabdyti

Liaudies medicinoje gausu patarimų ir rekomendacijų, kaip sustiprinti plaukus bei kovoti su plaukų slinkimu. Prieš bandydami žemiau pateiktas priemones, įsitikinkite, kad neturite alergijos minėtiems augalams. Visais atvejais rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

  • Alijošiaus gelis, šampūnai su alijošiumi. Šis augalas puikiai mažina įvairius odos sudirgimus, padeda reguliuoti riebalinių liaukų veiklą ir tai sukuria sveikam plaukų augimui palankią terpę. Tiesiog įmasažuokite į galvos odą alijošiaus gelio arba rinkitės šampūnus su šio augalo ekstraktu.
  • Nuo seno žinoma svogūnų galia skatinant plaukų augimą. Dėl sudėtyje esančios sieros, yra skatinama galvos odos kraujotaka ir kolageno gamyba. Be to, svogūnai pasižymi ir antibakterinėmis savybėmis. Įmasažuokite į galvos odą svogūnų sulčių, palikite 15 min. Po to perplaukite galvą šampūnu. Procedūrą kartokite kelis kartus per savaitę bent porą mėnesių.
  • Rozmarinų eterinis aliejus. Tai antibakterinių ir savybių turintis aliejus, antioksidantas, puikiai tinkantis pleiskanų ir odos infekcijų gydymui. Be to, stimuliuoja odos kraujotaką bei skatina plaukų augimą. Galite įlašinti kelis šlakelius į šampūną ar naudoti kaip plaukų kaukių sudedamąją dalį.

Registracija konsultacijai

  • Kokosų pienas pasižymi odą drėkinančiomis savybėmis. Kartais plaukai pradeda slinkti dėl itin sausos skalpo odos. Kokosų pienas gali padėti išspręsti šią problemą. Tiesiog įmasažuokite kokosų pieną į galvos odą, palaikykite 10 min, o po to išskalaukite. Procedūrą kartokite kasdien bent 6-8 savaites.
  • Obuolių sidro actas. Galvos odos riebalinių liaukų veiklai subalansuoti puikiai tinka obuolių sidro acto ir vandens, sumaišytų lygiomis dalimis, mišinys. Šį tirpalą naudokite plaukų skalavimui, ir greitai pastebėsite akį džiuginančius rezultatus.
  • Kiaušinių baltymų ir alyvuogių aliejaus kaukė. Plaukus sudaro baltymas keratinas, todėl nenuostabu, kad kiaušinių baltymai padeda įveikti plaukų slinkimą. Dubenėlyje sumaišykite 1 kiaušinio baltymą su 1 valgomuoju šaukštu alyvuogių aliejaus. Paskirstykite kaukę ant drėgnų, laikykite bent 10 minučių po dušo kepurėle. Po to nuplaukite. Plaukus galite perskalauti obuolių sidro acto ir vandens mišiniu.
  • Varnalėšų aliejus. Reguliariai masažuokite galvos odą varnalėšų aliejumi. Šis aliejus turi daug vitaminų ir mineralų, be to, masažas skatina galvos odos kraujotaką, taigi ir plaukų augimą. Įmasažavę, palikite bent 40 minučių, po to galima nuplauti. Procedūrą galite kartoti prieš kiekvieną galvos plovimą, tačiau ne daugiau kaip 3 kartus per savaitę.
  • Aliejinė kaukė plaukams. Tinka migdolų, lazdynų riešutų, varnalėšų, ricinos aliejus. Sudėtinės dalys maišomos lygiomis dalimis. Galite įlašinti keletą lašų levandų, rozmarinų, arbatmedžio eterinių aliejų. Gautą mišinį paskirstykite ant plaukų, gerai įmasažuokite į galvos odą ir užsidėkite dušo kepurėlę. Laikykite bent 40 minučių, tačiau ne ilgiau 2 valandų, kadangi po to plaukai ims greičiau riebaluotis. Praėjus numatytam laikui, gerai išplaukite kaukės likučius, plaukus perskalaukite obuolių sidro acto ir vandens mišiniu, arba vaistažolių (pvz., dilgėlių) nuoviru. Procedūrą galima kartoti prieš kiekvieną galvos plovimą, tačiau ne dažniau kaip 3 kartus per savaitę.
  • Dilgėlės yra nuo seno naudojamos plaukų slinkimui mažinti bei plaukų augimui gerinti. Kaskart, išplovę galvą šampūnu, plaukus perskalaukite dilgėlių nuoviru. Be to, rinkoje yra šampūnų su dilgėlių ekstraktais.
  • Burokėliuose gausu kalio, fosforo, B grupės vitaminų, kalcio, vitamino C, tad įtraukite šią puikią daržovę į savo racioną. Be to, sutrinti burokėliai gali būti naudojami ir kaip plaukų kaukė. Laikykite ją apie 20-30 minučių, po to išplaukite. Procedūrą galima kartoti kelis kartus per savaitę.
  • Linų sėmenyse yra nemažai omega-3 riebiųjų rūgščių. Susmulkinkite arbatinį šaukštelį linų sėmenų ir užpilkite vandeniu. Kiekvieną rytą išgerkite šių išbrinkintų sėklų. Be to, jomis galite gardinti sriubas, salotas bei kitus patiekalus. Be to, linų sėmenų aliejų galima naudoti ir kaip plaukų kaukės alternatyvą.
  • Įtraukite į savo mitybos racioną maisto produktus, kuriuose yra cinko. Pastebėta, kad cinko trūkumas dažnai yra susiję su plaukų slinkimu. Moliūgų sėklose, kiaušiniuose, riešutuose, pupelėse, grūduose, žuvyje, jūros gėrybėse, kviečių gemaluose, špinatuose yra daug cinko.
  • Vaistažolių nuovirai. Tam tinka dilgėlės, apynių spurgai, varnalėšų šaknys, liepžiedžiai. Pasigamintu nuoviru perskalauti plaukus po kiekvieno plovimo.
  • Mityba, praturtinta baltymais. Neretai plaukai ima slinkti dėl baltymų, aminorūgščių trūkumo racione. Plauko pagrindinė sudedamoji dalis yra baltymas keratinas. Todėl, kai trūksta aminorūgščių - baltymo sudedamųjų dalių, plaukai pradeda slinkti. Valgykite baltymingą maistą- mėsą, žuvį, ankštines daržoves. Tai padės kovoje su plaukų slinkimu.
  • Stresas yra vienas didžiausių plaukų (ir grožio) priešų. Stenkitės išsimiegoti, užsiimti malonia ir atpalaiduojančia veikla, raskite laiko tik sau. Dėl kenksmingo streso poveikio plaukai ir plonėja, ir slenka. Šiais laikais, kai gyvenimas lekia pašėlusiu tempu, labai svarbu mokėti atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo išorinio pasaulio. Patariama užsiimti joga, meditacija ar kitomis relaksacinėmis technikomis. Jau po kelių savaičių pastebėsite teigiamus rezultatus.

Jeigu Jus vargina plaukų slinkimas, patariama pasikonsultuoti su gydytoju, kuris įvertins Jūsų būklę bei paskirs tinkamiausią gydymą. Nerekomenduojama užsiimti savigyda, kadangi taip galima tik dar labiau sau pakenkti. Svarbiausia išsiaiškinti plaukų slinkimo priežastį, nes joks gydymas nebus efektyvus nepašalinus problemą sukėlusios priežasties. Dažnai medikamentinis plaukų slinkimo gydymas gali būti derinamas su liaudies medicinos patarimais.